Logo Hradecká paroplavební společnost

Akce a novinky

Pirátské plavby s Rádiem Blaník

Naše společnost ve spolupráci s Rádiem Blaník v sobotu 20. a v neděli 21. 9. od 10.00 hod.(dále každou celou hodinu) pořádá Pirátské plavby. Na palubě budou k zapůjčení pirátské rekvizity a k nahlédnutí pirátský poklad. Pro děti pirátské čelenky, nebo vlaječky zdarma. Současně budou v provozu parní lodě "Královna Eliška" a "Primátor Ulrich".

CYKLOPLAVBY Předměřice - Smiřice

Ve spolupráci s Rádiem Blaník zahajujeme o tomto víkendu cykloplavby na trase Předměřice - Smiřice a zpět. Loď "Smiřice" poprvé vyplouvá v sobotu v 10.00 hodin z Předměřic n. L. a poté bude provozovat kyvadlovou dopravu na této trase. Přeprava vašeho kola je zdarma. Min. obsaditelnost lodi 5 osob. Jízdní řád: Předměřice: 10.00, 13.00, 16.00 hod. Smiřice: 12.00, 15.00, 18.00 hod.

 

"Primátor Ulrich"

V neděli 14. 9. byla slavnostně uvedena do provozu naše nová parní loď "Primátor Ulrich", za účasti pana primátora Hradce Králové Zdeňka Finka. Video z akce, které natočil pan Jaromír Klokočník, můžete shlédnout ZDE: http://www.youtube.com/watch?v=OoYrEcqaUbo

Nábřeží paromilů

Stále většímu zájmu se těší akce „Nábřeží paromilů“. Kdo se v tento den na Eliščino nábřeží do Hradce Králové vydá, určitě nelituje. K vidění jsou desítky parních strojů, lodní modely poháněné párou, parní válec MAMUT, nákladní automobil Škoda Sentinel, Knausova parní stříkačka,a spousta dalších. Děti zde mají možnost povozit se na kolotoči poháněném parní lokomoboilou, či na zahradní železnici.K dispozici je vždy i občerstvení. O termínu konání akce vás budeme vždy informovat.

Videoreportáž z Nábřeží paromilů 2013  pana Jaromíra Klokočníka ZDE: http://youtu.be/X2qWqdbPJ7Y

12. Mezinárodní Nábřeží paromilů

12. Mezinárodní nábřeží paromilů se konalo v sobotu 30. 8. 2014. Viz. Galerie.

14.8.2004 - Křest lodi „Královna Eliška“

Slavnostní křest naší nové parní lodi „Královna Eliška“ proběhl 14.8. 2004 za účasti představitelů města včetně pana primátora a za účasti zástupců církve. Lodi se dostalo požehnání od hradeckého biskupa Domonika Duky, poté i od kardinála Joachima Meissnera z Kolíny nad Rýnem.

znak - Hradecká paroplavební společnost
Logo Hradecká paroplavební společnost

Děkujeme za podporu Magistrátu města Hradce Králové


Region-tour.cz | Vaše dovolená v Česku
www.hradeckralove.org | www.hradeckralove.cz | Hradecká paroplavební společnost 2013